Preskočiť na hlavný obsah

Novoročná Giveaway (súťaž #1)

Prvá súťaž na blogu je tzv. Novoročná Giveaway.
Podmienky sú jednoduché:
Napíšte mi, pod akým menom ma sledujete na GFC (google friend connect) a na google+. 
Akú knižnú nádielku ste si našli pod vianočným stromčekom? A čo z toho Vás potešilo, alebo naopak sklamalo? Dávate na Nový rok predsavzatia? Aj knižné? Ak áno, napíšte mi, čo by ste chceli dokázať tento rok, napríklad, či sa aj zúčasťňujete nejakých výziev, alebo ste tento rok bez plánov. A potrebujem už len Váš e-mail, aby som sa vedela s Vami v prípade výhry spojiť. :)
Zvyšné otázky sú len na doplnenie, ak chcete, môžete odpovedať, ak nie, nemusíte. Súťaž končí 6. 1. 2016 o 13,00 (lebo 7.1. idem späť do práce), tak nech stihnem aj vyhodnotenie.
A na aké knižky sa môžete tešiť?
Na detskú rozprávkovú o rodine, ktorá sa zmenšila pri praní - Najmenšia rodina na svete, na anglickú The Casual Vacancy, na rozprávanie troch priateliek, ktoré sú rozlietané vo svete, ale vždy si na seba nájdu čas - Bratislava-Londýn-San Francisco a do štvorice na vtipné fejtóny, kde Ide o život.


Zo všetkých zúčastnených vylosujem 4 výhercov - na každú knižku bude jedno losovanie, čiže teoreticky ak zaškrtnete, že máte záujem o všetky knihy, môžete sa zúčastniť aj všetkých losovaní. Tentoraz však nepoužijem random.org, ale losovanie prebehne klasicky ručne.

Súťaž je ukončená a vyhodnotenie nájdete TU.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky

Nedávno sme dostali knižku, ktorá sa mojim päťročným deťom veľmi, ale fakt že veľmi páči. Doteraz som nezažila, aby si dcérky vyžadovali opakované čítanie príbehov. :) Až Škriatok v pyžamku a iné rozprávky to zmenil. Ak sme ju neprečítali spolu trikrát, tak ani raz a myslím, že sa k nej zase po týždni vrátime.
Autorské rozprávky Zuzany Kubašákovej sú presne napasované na malých škôlkárov a riešia to, čo ich naozaj trápi. Či už je to spánok, krik, posmievanie sa, nestaranie sa o hračky, zlosť a hnev, alebo hoci aj maškrtnosť, zároveň starostlivosť o zúbky, nosenie okuliarov, prípadne príchod bábätka, chodenie na záchod, či strihanie si nechtov. Skrátka veci, s ktorými sa stretávajú denne.
Poučenie na záver nie je násilné, ale logicky vyplynie z príbehu, takže nepôsobí tak veľmi direktívne, ako som sa na začiatku obávala. Zaujímavosťou je, že za každou rozprávkou nasledujú rady, alebo inštrukcie, ako s príbehom ďalej pracovať. Je to skvelá pomôcka pre dospelých na rozhovor s deťmi o dan…
Prenasledovaná
Andrea Novosedlíková bola pre mňa doteraz neznámou autorkou, aj keď jej už predtým vyšli tri tituly, štvrtým je jej kniha Prenasledovaná, ktorá vyšla vo vydavateľstve Taktik. Neviem, či poznáte ich knihy, ale venujú sa skôr náučnej literatúre, beletriu doteraz nevydávali, ale práve Prenasledovanou spravili dobrý krok smerom k čitateľom, ktorí hľadajú v románoch aj poučenie. 
Samotný príbeh je jednoduchý, sledujeme život mladej tridsiatničky, ktorej vzťahy veľmi nevychádzajú, ale napriek tomu túži po láske a dúfa, že raz príde ten pravý. Len namiesto milých a zlatých sexi chlapíkov, sa okolo nej objavujú prevažne narušené osobnosti a psychopati. Chúďa Lily si teda vytrpela dosť, jej životný príbeh je akoby príručkou pre ženy - takto sa to nerobí, alebo inak, poučte sa na mojich chybách. Prvý ex bol mimoriadne agresívny alkoholik, s ktorým sa rozišla a on nakoniec skončil vo väzení. Ďalšieho chlapíka, ktorý vyzeral ako-tak k svetu, mu prebrala iná (alebo sa len nechal zba…

Všetko musí preč (bazár kníh)

Raz za čas treba upratať aj domácu knižnicu. Mám v nej knihy, ktoré už druhýkrát čítať nebudem, prípadne ich mám dvojmo (a naozaj neviem, ako je to možné). Preto ich ponúkam na výmenu, alebo prípadne aj na predaj. Môžete mi písať na mea.parvitas@gmail.com.

Zoznam kníh na predaj a/alebo na výmenu:
Kúzelníkov únik z reality (Lars Vasa Johansson)
Kavalkáda mrtvých (Fred Vargas) Jsem single a pomstím se (Tracy Bloomová)
Jidáš líbal skvěle (Maira Papathanasopoulou) Polibek s chutí skořice (Walter Mosley) Stopařův průvodce po Galaxii (Douglas Adams) Rozum a cit a mořské příšery (Jane Austenová a Ben H. Winters)