Preskočiť na hlavný obsah

súťaž

Pozerám, že môj blog už bude oslavovať v máji ďalšie narodeniny (4.). Vtedy spravím aj skutočnú veľkú narodeninovú súťaž.

Ale dovtedy chcem dohnať resty, a preto vyhlasujem súťaže. O knihy, samozrejme. :)

ROK 2017
Plánujem prvú narodeninovú súťaž v máji.

ROK 2016
Prvou bola Novoročná Giveaway, výhercom gratulujem a dávam link na vyhodnotenie. Ale odvtedy uplynulo už pomerne dosť času a blogové narodeniny sa blížia, takže dovtedy chcem ešte stihnúť zorganizovať ešte nejakú.

Druhá súťaž má názov Jarné upratovanie. Trvala do 20. 3. 2016, aby som si z vašich skvelých nápadov mohla niečo vziať k srdcu. Vítam fotky a komentáre. Súťaž je ukončená (tu nájdete vyhodnotenie) a výhercom srdečne blahoželám! :)

Komentáre

 1. Odpovede
  1. super, zatial mam len jednu odpoved registrovanu, dufam, ze coskoro pribudnu dalsie...

   Odstrániť
 2. Ahoj aj ja by som sa rada, zapojila, len celkom nerozumiem, čo treba urobiť :-) ako že pod akým menom ťa sledujem? :-)
  maryennn@gmail.com
  a pozývam ťa aj ku mne na bolg: www.adamkovoihrisko.blogspot.sk :-)
  Pekný večer,
  Marianna.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj, Marianna :) pozri sa vpravo - sú Následníci GFC (klikni na Pripojiť sa k tejto lokalite) a tiež google+ followers - a do dotazníku (link nájdeš podtrhnutý) mi len napíšeš meno, pod akým si tam (ja si ťa tiež pridám do zoznamu a budem tak vidieť, keď napíšeš niečo nové na google+ alebo na blog). A idem pozrieť aj tvoj blog, samozrejme. :)
   Držím päste. :) Už ste sa prihlásili tri! :)

   Odstrániť
  2. Ok, pridať som sa pridala aj tam, aj tam, ale žiaden link som nevidela :-)no hej, som ja expert na tieto veci :-D

   Odstrániť
  3. sem: https://docs.google.com/forms/d/1GRpxNTXcqzMi0Ok9ciPUZvWtuAu9ImbiLhCTAMUwAHc/viewform :)

   Odstrániť
  4. Huráááá, ďakujem pekne, snáď som to zvládla :-)A škoda, že tá Rowlingová, nie je po slovensky ;-)

   Odstrániť
  5. áno :) už mám odpovede :) ďakujem krásne
   no, dostala sa mi pod ruku táto a druhýkrát ju čítať nebudem. je to trochu výzva, že po anglicky, ale myslím, že sa to prečítať dá

   Odstrániť
  6. a prečo druhý krát nie? ja mám Rowlingovú celkom rada, tak ma kniha zaujala, nečítala som ju však ešte.

   Odstrániť
  7. práve kvôli tomu cudziemu jazyku. prečítam, ale viac si knihu užijem v sj alebo čj

   Odstrániť
 3. Netuším sícce či som to urobila správne, ale vyplnené...:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem :) odpoveď prišla, takže si to vyplnila určite správne (tam ani nesprávna odpoveď vlastne ani nemohla byť) :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ročná výzva 2016 (MK)

K tejto výzve som sa dostala náhodou a nie cez blogy. Mamičky na Modrom koníku v skupine Všetko o knihách sú zlaté a moja krvná skupina, keďže knihy milujú. :) Nanulik vymyslela výzvu, kde je ku každému mesiacu priradená jedna téma. Nezáleží, či sa zapojíte s jednou, alebo viacerými knihami, ide hlavne o inšpiráciu, keď neviete, čo čítať...
Výzvu som na MK označovala neporiadne, a tak som si teraz, pri jej dopísaní vypomohla so zoznamom kníh z Goodreads.

Január - slovenskí spisovatelia
Nedávno som si kúpila kniku od Veroniky ŠikulovejMedzerový plod, takže voľba je jasná. Knihy od Slovartu mám rada, ale s touto autorkou ešte čitateľskú skúsenosť nemám. Autorka je knihovníčkou, a tak tajne dúfam, že to bude skvelé čítanie, že bude mať niečo načítané a že bude vedieť písať. Dušan Dušek o nej hovorí, že sa najedla kaše života a teraz nám o tom rozpráva. Farebné rozprávanie o živote a o citoch a o mame.  Dočítané. Dojímavé... A musím povedať, že aj vtipné.  Veronika Šikulová píše tak, že má…

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky

Nedávno sme dostali knižku, ktorá sa mojim päťročným deťom veľmi, ale fakt že veľmi páči. Doteraz som nezažila, aby si dcérky vyžadovali opakované čítanie príbehov. :) Až Škriatok v pyžamku a iné rozprávky to zmenil. Ak sme ju neprečítali spolu trikrát, tak ani raz a myslím, že sa k nej zase po týždni vrátime.
Autorské rozprávky Zuzany Kubašákovej sú presne napasované na malých škôlkárov a riešia to, čo ich naozaj trápi. Či už je to spánok, krik, posmievanie sa, nestaranie sa o hračky, zlosť a hnev, alebo hoci aj maškrtnosť, zároveň starostlivosť o zúbky, nosenie okuliarov, prípadne príchod bábätka, chodenie na záchod, či strihanie si nechtov. Skrátka veci, s ktorými sa stretávajú denne.
Poučenie na záver nie je násilné, ale logicky vyplynie z príbehu, takže nepôsobí tak veľmi direktívne, ako som sa na začiatku obávala. Zaujímavosťou je, že za každou rozprávkou nasledujú rady, alebo inštrukcie, ako s príbehom ďalej pracovať. Je to skvelá pomôcka pre dospelých na rozhovor s deťmi o dan…
Prenasledovaná
Andrea Novosedlíková bola pre mňa doteraz neznámou autorkou, aj keď jej už predtým vyšli tri tituly, štvrtým je jej kniha Prenasledovaná, ktorá vyšla vo vydavateľstve Taktik. Neviem, či poznáte ich knihy, ale venujú sa skôr náučnej literatúre, beletriu doteraz nevydávali, ale práve Prenasledovanou spravili dobrý krok smerom k čitateľom, ktorí hľadajú v románoch aj poučenie. 
Samotný príbeh je jednoduchý, sledujeme život mladej tridsiatničky, ktorej vzťahy veľmi nevychádzajú, ale napriek tomu túži po láske a dúfa, že raz príde ten pravý. Len namiesto milých a zlatých sexi chlapíkov, sa okolo nej objavujú prevažne narušené osobnosti a psychopati. Chúďa Lily si teda vytrpela dosť, jej životný príbeh je akoby príručkou pre ženy - takto sa to nerobí, alebo inak, poučte sa na mojich chybách. Prvý ex bol mimoriadne agresívny alkoholik, s ktorým sa rozišla a on nakoniec skončil vo väzení. Ďalšieho chlapíka, ktorý vyzeral ako-tak k svetu, mu prebrala iná (alebo sa len nechal zba…