Preskočiť na hlavný obsah

Kniha, pri ktorej by som vážne ocenila pokračovanie (dotlač) - Tridsaťdňové knihobranie (15)

Dnes uverejňujem posledný príspevok ku knihobraniu. Ďakujem za trpezlivosť. Podobné súťaže alebo tematické články sú asi časté na knižných blogoch. Možno časom vymyslím niečo podobné aj ja :D.
Takže k 15. téme: kniha, pri ktorej by som vážne ocenila pokračovanie (dotlač). "Nakladatelé si s námi občas hrají. U které knihy nesmírně toužíte po nějakém tom pokračování a nebo po dotisku?"

Ak niečo naozaj neznášam, je to nemať kompletnú knižnú sériu... Keď sa kniha prestane vydávať po prvej časti, lebo nesplnila očakávania a nebol o ňu taký záujem, aký vydavateľstvo očakávalo, ide ma z toho poraziť.

Príklady? Z young adult sérií je to Naprieč vesmírom od Beth Revis. Z trilógie vyšiel v slovenčine iba prvý diel. Škoda. To aby som si pokračovanie zohnala v češtine, alebo v angličtine. Neviem ako vy, ale mne prekážajú rozdielne preklady (napríklad aj vlastných mien), ak sériu nečítam v tom istom jazyku. Alebo ďalší príklad - Pravá krv (Charlaine Harris) - prvé dva diely v slovenčine vyšli v krásnej tvrdej väzbe a so skvelými obálkami. Zvyšku sa už nedočkáme. V češtine ich vyšlo tuším už dvanásť(!) ako paperbacky.
Nenásytná od Meg Cabotovej a Prvý hrob napravo (Darynda Jonesová) - z  nich vyšli tiež len prvé tituly a zvyšok nebude...
Alebo, ale to je asi len moje zbožné prianie, nanovo vydaný Jiří Kulhánek - kľudne aj komplet dielo (mám doma, ale aj tak by to potešilo) - sám autor však dotlač nepovolil. A takto môžem ešte pokračovať.
Isté je, že odteraz si asi pekne počkám, kým nevyjdú komplet všetky diely a až potom sa rozhodnem, či si sériu kúpim. Na akú dotlač čakáte vy?

Komentáre

 1. A je Naprieč vesmírom dobrá kniha? Dosť ma pletú negatívne a pozitívne recenzie :D Ale keď je to tak, či onak, za obálku si u mňa zaslúžila veľké plus :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Závisí od toho, či máš rada sci-fi. :) Ak áno, tak ťa bude fascinovať, že ľudí akýmsi spôsobom hibernujú, zmrazia a oni tak cestujú vesmírom kvôli osídleniu neznámej planéty. A zatiaľ čo sa deje s posádkou lode, čo je pri vedomí a stará sa o náklad a všetko. Podľa mňa je to mimoriadne fascinujúce. Lebo všetko sa čitateľ dozvedá cez dievča, ktoré náhodou zobudili. Je tam teda tajomstvo, ale aj napätie a tak trochu aj láska... mne sa to páčilo :)

   Odstrániť
 2. Naprieč vesmírom ( u nás Loď mězi hvězdami) jsem zatím nečetla. Mám to ale v plánu :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dúfam, že sa ti zapáči :). Prípadne potom daj vedieť...

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ročná výzva 2016 (MK)

K tejto výzve som sa dostala náhodou a nie cez blogy. Mamičky na Modrom koníku v skupine Všetko o knihách sú zlaté a moja krvná skupina, keďže knihy milujú. :) Nanulik vymyslela výzvu, kde je ku každému mesiacu priradená jedna téma. Nezáleží, či sa zapojíte s jednou, alebo viacerými knihami, ide hlavne o inšpiráciu, keď neviete, čo čítať...
Výzvu som na MK označovala neporiadne, a tak som si teraz, pri jej dopísaní vypomohla so zoznamom kníh z Goodreads.

Január - slovenskí spisovatelia
Nedávno som si kúpila kniku od Veroniky ŠikulovejMedzerový plod, takže voľba je jasná. Knihy od Slovartu mám rada, ale s touto autorkou ešte čitateľskú skúsenosť nemám. Autorka je knihovníčkou, a tak tajne dúfam, že to bude skvelé čítanie, že bude mať niečo načítané a že bude vedieť písať. Dušan Dušek o nej hovorí, že sa najedla kaše života a teraz nám o tom rozpráva. Farebné rozprávanie o živote a o citoch a o mame.  Dočítané. Dojímavé... A musím povedať, že aj vtipné.  Veronika Šikulová píše tak, že má…

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky

Nedávno sme dostali knižku, ktorá sa mojim päťročným deťom veľmi, ale fakt že veľmi páči. Doteraz som nezažila, aby si dcérky vyžadovali opakované čítanie príbehov. :) Až Škriatok v pyžamku a iné rozprávky to zmenil. Ak sme ju neprečítali spolu trikrát, tak ani raz a myslím, že sa k nej zase po týždni vrátime.
Autorské rozprávky Zuzany Kubašákovej sú presne napasované na malých škôlkárov a riešia to, čo ich naozaj trápi. Či už je to spánok, krik, posmievanie sa, nestaranie sa o hračky, zlosť a hnev, alebo hoci aj maškrtnosť, zároveň starostlivosť o zúbky, nosenie okuliarov, prípadne príchod bábätka, chodenie na záchod, či strihanie si nechtov. Skrátka veci, s ktorými sa stretávajú denne.
Poučenie na záver nie je násilné, ale logicky vyplynie z príbehu, takže nepôsobí tak veľmi direktívne, ako som sa na začiatku obávala. Zaujímavosťou je, že za každou rozprávkou nasledujú rady, alebo inštrukcie, ako s príbehom ďalej pracovať. Je to skvelá pomôcka pre dospelých na rozhovor s deťmi o dan…

Všetko musí preč (bazár kníh)

Raz za čas treba upratať aj domácu knižnicu. Mám v nej knihy, ktoré už druhýkrát čítať nebudem, prípadne ich mám dvojmo (a naozaj neviem, ako je to možné). Preto ich ponúkam na výmenu, alebo prípadne aj na predaj. Môžete mi písať na mea.parvitas@gmail.com.

Zoznam kníh na predaj a/alebo na výmenu:
Kúzelníkov únik z reality (Lars Vasa Johansson)
Kavalkáda mrtvých (Fred Vargas) Jsem single a pomstím se (Tracy Bloomová)
Jidáš líbal skvěle (Maira Papathanasopoulou) Polibek s chutí skořice (Walter Mosley) Stopařův průvodce po Galaxii (Douglas Adams) Rozum a cit a mořské příšery (Jane Austenová a Ben H. Winters)