Preskočiť na hlavný obsah

Kniha, ktorú by som mohla čítať stále dookola - Tridsaťdňové knihobranie (3)

Pokračujem v Knihobraní. Už pri prečítaní zadania "vyberte jednu knihu ze svého aktuálního stavu knihovničky, kterou můžete číst opakovaně, a přece jen vás neomrzí. Pokud možno napište, kolikrát jste již danou knihu přečetli" mi bolo jasné, že to bude kniha od Terryho Pratchetta. Ale vybrať iba jedinú je ťažké, pretože zo série Úžasná Zeměplocha ich milujem všetky.

Momentálne sú však moje najobľúbenejšie diely tie s Nočnou hliadkou a Samuelom Elániom. Stráže! Stráže! som prečítala len asi 3x. Je to o tom, že v meste Ankh-Morkpork, ktoré nemá na Zemeploche obdoby, sa objaví bájny tvor - drak a mesto, resp. jeho predstavitelia na to reagujú sebe vlastným spôsobom. Knihovníkovi z magickej knižnice Neviditeľnej univerzity sa stratí kniha, ktorou to všetko začína... A nechýbajú tu ani tajné spolky, bohatá chovateľka bahenných dráčikov, rozzúrený dav a odvážni (a iní) policajti. Je to mix skvelej zábavy, akurát na letné čítanie. Jednoznačne odporúčam.

Komentáre

  1. zadnyho TP jsem jest necetla, stydim se a chtela bych to napravit :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. To ma teší, že to chceš vyskúšať. Možno by ťa mohli zaujať časti, kde sú v hlavných úlohách čarodejnice (Soudné sestry, Čarodějky na cestách a i.) alebo Smrť (Mort, Otec prasátek, Sekáč). Úprimne, mňa nebavili prvé dve časti. navyše nevadí, ak to budeš čítať aj mimo poradia :)

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ročná výzva 2016 (MK)

K tejto výzve som sa dostala náhodou a nie cez blogy. Mamičky na Modrom koníku v skupine Všetko o knihách sú zlaté a moja krvná skupina, keďže knihy milujú. :) Nanulik vymyslela výzvu, kde je ku každému mesiacu priradená jedna téma. Nezáleží, či sa zapojíte s jednou, alebo viacerými knihami, ide hlavne o inšpiráciu, keď neviete, čo čítať...
Výzvu som na MK označovala neporiadne, a tak som si teraz, pri jej dopísaní vypomohla so zoznamom kníh z Goodreads.

Január - slovenskí spisovatelia
Nedávno som si kúpila kniku od Veroniky ŠikulovejMedzerový plod, takže voľba je jasná. Knihy od Slovartu mám rada, ale s touto autorkou ešte čitateľskú skúsenosť nemám. Autorka je knihovníčkou, a tak tajne dúfam, že to bude skvelé čítanie, že bude mať niečo načítané a že bude vedieť písať. Dušan Dušek o nej hovorí, že sa najedla kaše života a teraz nám o tom rozpráva. Farebné rozprávanie o živote a o citoch a o mame.  Dočítané. Dojímavé... A musím povedať, že aj vtipné.  Veronika Šikulová píše tak, že má…

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky

Nedávno sme dostali knižku, ktorá sa mojim päťročným deťom veľmi, ale fakt že veľmi páči. Doteraz som nezažila, aby si dcérky vyžadovali opakované čítanie príbehov. :) Až Škriatok v pyžamku a iné rozprávky to zmenil. Ak sme ju neprečítali spolu trikrát, tak ani raz a myslím, že sa k nej zase po týždni vrátime.
Autorské rozprávky Zuzany Kubašákovej sú presne napasované na malých škôlkárov a riešia to, čo ich naozaj trápi. Či už je to spánok, krik, posmievanie sa, nestaranie sa o hračky, zlosť a hnev, alebo hoci aj maškrtnosť, zároveň starostlivosť o zúbky, nosenie okuliarov, prípadne príchod bábätka, chodenie na záchod, či strihanie si nechtov. Skrátka veci, s ktorými sa stretávajú denne.
Poučenie na záver nie je násilné, ale logicky vyplynie z príbehu, takže nepôsobí tak veľmi direktívne, ako som sa na začiatku obávala. Zaujímavosťou je, že za každou rozprávkou nasledujú rady, alebo inštrukcie, ako s príbehom ďalej pracovať. Je to skvelá pomôcka pre dospelých na rozhovor s deťmi o dan…

Všetko musí preč (bazár kníh)

Raz za čas treba upratať aj domácu knižnicu. Mám v nej knihy, ktoré už druhýkrát čítať nebudem, prípadne ich mám dvojmo (a naozaj neviem, ako je to možné). Preto ich ponúkam na výmenu, alebo prípadne aj na predaj. Môžete mi písať na mea.parvitas@gmail.com.

Zoznam kníh na predaj a/alebo na výmenu:
Kúzelníkov únik z reality (Lars Vasa Johansson)
Kavalkáda mrtvých (Fred Vargas) Jsem single a pomstím se (Tracy Bloomová)
Jidáš líbal skvěle (Maira Papathanasopoulou) Polibek s chutí skořice (Walter Mosley) Stopařův průvodce po Galaxii (Douglas Adams) Rozum a cit a mořské příšery (Jane Austenová a Ben H. Winters)