Preskočiť na hlavný obsah

Knihobežník (3): Všade samé knihy

Asi ma muž s knihami nevyhodí, ale skôr vyhodí tie knihy...

Jeho trpezlivosť je na hrane, pretože doma prekračuje tri plné krabice knihobežiek.
Zakopávame o ne všetci, preto sa ich čo najskôr posnažím zapísať do knihobežníka a rozdať medzi čitateľov.
Zároveň by som vás všetkých chcela čo najsrdečnejšie pozvať na stretko - mini stretnutie knihobežníkov - stretneme sa 5. júla 2014 v kaviarni Pigis v Banskej Bystrici o 15,00 hod. - určite to neprehliadnete :).

Knihy z vyradeného fondu venovala Ľudová knižnica v Hontianskych Tesároch a do knihobežníka ich pridávame postupne - krabice zaplnili celé kamarátkino auto. Vyzerá to ako drina, ale skôr to len stojí čas, inak je to zábava - baví ma zisťovať, aké poklady sa v krabiciach nachádzajú.

Vľavo na fotke sú najnovšie prírastky.
Vpravo sú knižky staršieho dáta tiež darované od jednej milej maminky do knihobežníka.
A takto to nejako vyzerá, keď sa u mňa doma stretne viac knihobežiek... (fotky vznikali postupne, nebojte, nemám doma zase až toľko kníh :)) Veľká väčšina však už putuje čo najskôr ďalej. Som zvedavá na ich osudy... Máte teraz doma nejakú knihobežku? Ak áno, akú? A ak nie, chcete nejakú?


Komentáre

 1. Páni, ty máš ale zajímavý design :) Co se týče článku, tohle je opravdu zajímavá zábava. Sama doma žádnou nemám, bohužel, tak třeba v budoucnu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem :)
   ale na desingu nemám zvláštne zásluhy, len som si to vybrala z ponuky blogspotu :)

   ak by si sa chcela zapojiť do Knihobežníka, rada ti pomôžem :) pridaj sa medzi nás na Facebooku do skupiny My, knihobežníci https://www.facebook.com/groups/149852611761272/

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky

Nedávno sme dostali knižku, ktorá sa mojim päťročným deťom veľmi, ale fakt že veľmi páči. Doteraz som nezažila, aby si dcérky vyžadovali opakované čítanie príbehov. :) Až Škriatok v pyžamku a iné rozprávky to zmenil. Ak sme ju neprečítali spolu trikrát, tak ani raz a myslím, že sa k nej zase po týždni vrátime.
Autorské rozprávky Zuzany Kubašákovej sú presne napasované na malých škôlkárov a riešia to, čo ich naozaj trápi. Či už je to spánok, krik, posmievanie sa, nestaranie sa o hračky, zlosť a hnev, alebo hoci aj maškrtnosť, zároveň starostlivosť o zúbky, nosenie okuliarov, prípadne príchod bábätka, chodenie na záchod, či strihanie si nechtov. Skrátka veci, s ktorými sa stretávajú denne.
Poučenie na záver nie je násilné, ale logicky vyplynie z príbehu, takže nepôsobí tak veľmi direktívne, ako som sa na začiatku obávala. Zaujímavosťou je, že za každou rozprávkou nasledujú rady, alebo inštrukcie, ako s príbehom ďalej pracovať. Je to skvelá pomôcka pre dospelých na rozhovor s deťmi o dan…
Prenasledovaná
Andrea Novosedlíková bola pre mňa doteraz neznámou autorkou, aj keď jej už predtým vyšli tri tituly, štvrtým je jej kniha Prenasledovaná, ktorá vyšla vo vydavateľstve Taktik. Neviem, či poznáte ich knihy, ale venujú sa skôr náučnej literatúre, beletriu doteraz nevydávali, ale práve Prenasledovanou spravili dobrý krok smerom k čitateľom, ktorí hľadajú v románoch aj poučenie. 
Samotný príbeh je jednoduchý, sledujeme život mladej tridsiatničky, ktorej vzťahy veľmi nevychádzajú, ale napriek tomu túži po láske a dúfa, že raz príde ten pravý. Len namiesto milých a zlatých sexi chlapíkov, sa okolo nej objavujú prevažne narušené osobnosti a psychopati. Chúďa Lily si teda vytrpela dosť, jej životný príbeh je akoby príručkou pre ženy - takto sa to nerobí, alebo inak, poučte sa na mojich chybách. Prvý ex bol mimoriadne agresívny alkoholik, s ktorým sa rozišla a on nakoniec skončil vo väzení. Ďalšieho chlapíka, ktorý vyzeral ako-tak k svetu, mu prebrala iná (alebo sa len nechal zba…

Všetko musí preč (bazár kníh)

Raz za čas treba upratať aj domácu knižnicu. Mám v nej knihy, ktoré už druhýkrát čítať nebudem, prípadne ich mám dvojmo (a naozaj neviem, ako je to možné). Preto ich ponúkam na výmenu, alebo prípadne aj na predaj. Môžete mi písať na mea.parvitas@gmail.com.

Zoznam kníh na predaj a/alebo na výmenu:
Kúzelníkov únik z reality (Lars Vasa Johansson)
Kavalkáda mrtvých (Fred Vargas) Jsem single a pomstím se (Tracy Bloomová)
Jidáš líbal skvěle (Maira Papathanasopoulou) Polibek s chutí skořice (Walter Mosley) Stopařův průvodce po Galaxii (Douglas Adams) Rozum a cit a mořské příšery (Jane Austenová a Ben H. Winters)