Preskočiť na hlavný obsah

Milý Knižíšku...

Milý Ježiško Knižiško, celý rok som poslúchala a pod stromček si prajem knižku...

Vianoce bez knihy si neviem predstaviť. A vy? Chcete si nájsť pod stromčekom malé knižné prekvapenie?
Sympatická bloggerka Suši vymyslela krásny projekt Milý Knižíšku, ktorý sa koná už druhý rok. Ak sa chcete zapojiť, vyplňte do 23. 11. 2014 formulár so zoznamom kníh, po ktorých túžite. A niekto vám pošle knižku. Knižný Ježiško. Knižiško. Alebo po česky Knižíšek.
Na oplátku vám Suši pridelí adresu a wishlist nejakého iného bloggera a môžete mu vybrať jeho vytúžený knižný darček, prípadne, ak ste vyhrali v lotte, tak aj dva, alebo aj viac. A potom stačí už len slávnostne a vianočne toto prekvapko zabaliť. Navyše môžete ku knihe pridať aj niečo iné, napríklad čo súvisí s knižkami (záložky, obaly,...), alebo niečo ste vytvorili, nejakú fajnotku (sladké s Vianocami súvisí :)). Všetko to potom treba zabaliť do ďalšieho (bezpečného) obalu a poslať na určenú adresu... Balíček sa však smie otvoriť až 24. decembra. To budú nervy, že?
Už teraz som zvedavá komu a najmä aký darček budem vyberať... A teším sa aj na ten môj...
Tento rok vytúžená knižka pod vianočným stromčekom nebude chýbať!

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ročná výzva 2016 (MK)

K tejto výzve som sa dostala náhodou a nie cez blogy. Mamičky na Modrom koníku v skupine Všetko o knihách sú zlaté a moja krvná skupina, keďže knihy milujú. :) Nanulik vymyslela výzvu, kde je ku každému mesiacu priradená jedna téma. Nezáleží, či sa zapojíte s jednou, alebo viacerými knihami, ide hlavne o inšpiráciu, keď neviete, čo čítať...
Výzvu som na MK označovala neporiadne, a tak som si teraz, pri jej dopísaní vypomohla so zoznamom kníh z Goodreads.

Január - slovenskí spisovatelia
Nedávno som si kúpila kniku od Veroniky ŠikulovejMedzerový plod, takže voľba je jasná. Knihy od Slovartu mám rada, ale s touto autorkou ešte čitateľskú skúsenosť nemám. Autorka je knihovníčkou, a tak tajne dúfam, že to bude skvelé čítanie, že bude mať niečo načítané a že bude vedieť písať. Dušan Dušek o nej hovorí, že sa najedla kaše života a teraz nám o tom rozpráva. Farebné rozprávanie o živote a o citoch a o mame.  Dočítané. Dojímavé... A musím povedať, že aj vtipné.  Veronika Šikulová píše tak, že má…

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky

Nedávno sme dostali knižku, ktorá sa mojim päťročným deťom veľmi, ale fakt že veľmi páči. Doteraz som nezažila, aby si dcérky vyžadovali opakované čítanie príbehov. :) Až Škriatok v pyžamku a iné rozprávky to zmenil. Ak sme ju neprečítali spolu trikrát, tak ani raz a myslím, že sa k nej zase po týždni vrátime.
Autorské rozprávky Zuzany Kubašákovej sú presne napasované na malých škôlkárov a riešia to, čo ich naozaj trápi. Či už je to spánok, krik, posmievanie sa, nestaranie sa o hračky, zlosť a hnev, alebo hoci aj maškrtnosť, zároveň starostlivosť o zúbky, nosenie okuliarov, prípadne príchod bábätka, chodenie na záchod, či strihanie si nechtov. Skrátka veci, s ktorými sa stretávajú denne.
Poučenie na záver nie je násilné, ale logicky vyplynie z príbehu, takže nepôsobí tak veľmi direktívne, ako som sa na začiatku obávala. Zaujímavosťou je, že za každou rozprávkou nasledujú rady, alebo inštrukcie, ako s príbehom ďalej pracovať. Je to skvelá pomôcka pre dospelých na rozhovor s deťmi o dan…

Všetko musí preč (bazár kníh)

Raz za čas treba upratať aj domácu knižnicu. Mám v nej knihy, ktoré už druhýkrát čítať nebudem, prípadne ich mám dvojmo (a naozaj neviem, ako je to možné). Preto ich ponúkam na výmenu, alebo prípadne aj na predaj. Môžete mi písať na mea.parvitas@gmail.com.

Zoznam kníh na predaj a/alebo na výmenu:
Kúzelníkov únik z reality (Lars Vasa Johansson)
Kavalkáda mrtvých (Fred Vargas) Jsem single a pomstím se (Tracy Bloomová)
Jidáš líbal skvěle (Maira Papathanasopoulou) Polibek s chutí skořice (Walter Mosley) Stopařův průvodce po Galaxii (Douglas Adams) Rozum a cit a mořské příšery (Jane Austenová a Ben H. Winters)