Preskočiť na hlavný obsah

Milý Knižíšku...


Spoločný projekt blogeriek SušiRachel je stále známejší a známejší. Knižíšek, alebo inak povedané knižný Ježiško zavítal k nám už po tretí raz. Nesmierne som sa potešila, lebo je to možnosť, ako dostať vysnívanú knižku pod vianočný stromček a zároveň takýmto spôsobom prekvapiť aj niekoho neznámeho...

Tento rok som si priala 5 knižiek:
- Tetovaný,
- Anihilace
- Som mama
- Vtedy v Lošonci
- Knižnica na kolesách, z ktorých mi môj zlatý Knižiško vybral tú najlepšiu!

Tetovaného zháňam už dosť dlho, ale stačil by mi aj bazárový kus, nemusí  byť úplne nový... Mám totiž so série 2. a 3. diel, 4. mi onedlho príde tiež, už len túto prvú časť nájsť...
Anihilace som si zhodou náhod neskôr kúpila ja sama (do čítačky - však muž patrične frfle, že kníh je veľa a v čítačke sa ten prírastok nevidí taký okatý) a Som mama som našla za vynikajúcu cenu. Dvojičkovská mánia plus Klub železných matiek sa na mne podpísali... kto to poznáte, viete o čom je reč a ak náhodou nie, napíšem o nej neskôr. A Lošonec som našla veeeeľkou náhodou nedávno tiež.  

Kedy inokedy sa majú priania plniť, ak nie na Vianoce? Som šťastná a môjmu Knižíškovi týmto veľmi krásne ďakujem a rovnako aj autorkám projektu. Ste skvelé, babule! Dúfam, že o rok sa takto zapojím znovu.

Komentáre

  1. super ze ses zapojila a ze se libilo :) mimochodem knižný Ježiško zni skvele! :-D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. ďakujem, toto je už môj druhý ročník a veľmi rada sa zapojím aj na budúci rok!

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky

Nedávno sme dostali knižku, ktorá sa mojim päťročným deťom veľmi, ale fakt že veľmi páči. Doteraz som nezažila, aby si dcérky vyžadovali opakované čítanie príbehov. :) Až Škriatok v pyžamku a iné rozprávky to zmenil. Ak sme ju neprečítali spolu trikrát, tak ani raz a myslím, že sa k nej zase po týždni vrátime.
Autorské rozprávky Zuzany Kubašákovej sú presne napasované na malých škôlkárov a riešia to, čo ich naozaj trápi. Či už je to spánok, krik, posmievanie sa, nestaranie sa o hračky, zlosť a hnev, alebo hoci aj maškrtnosť, zároveň starostlivosť o zúbky, nosenie okuliarov, prípadne príchod bábätka, chodenie na záchod, či strihanie si nechtov. Skrátka veci, s ktorými sa stretávajú denne.
Poučenie na záver nie je násilné, ale logicky vyplynie z príbehu, takže nepôsobí tak veľmi direktívne, ako som sa na začiatku obávala. Zaujímavosťou je, že za každou rozprávkou nasledujú rady, alebo inštrukcie, ako s príbehom ďalej pracovať. Je to skvelá pomôcka pre dospelých na rozhovor s deťmi o dan…
Prenasledovaná
Andrea Novosedlíková bola pre mňa doteraz neznámou autorkou, aj keď jej už predtým vyšli tri tituly, štvrtým je jej kniha Prenasledovaná, ktorá vyšla vo vydavateľstve Taktik. Neviem, či poznáte ich knihy, ale venujú sa skôr náučnej literatúre, beletriu doteraz nevydávali, ale práve Prenasledovanou spravili dobrý krok smerom k čitateľom, ktorí hľadajú v románoch aj poučenie. 
Samotný príbeh je jednoduchý, sledujeme život mladej tridsiatničky, ktorej vzťahy veľmi nevychádzajú, ale napriek tomu túži po láske a dúfa, že raz príde ten pravý. Len namiesto milých a zlatých sexi chlapíkov, sa okolo nej objavujú prevažne narušené osobnosti a psychopati. Chúďa Lily si teda vytrpela dosť, jej životný príbeh je akoby príručkou pre ženy - takto sa to nerobí, alebo inak, poučte sa na mojich chybách. Prvý ex bol mimoriadne agresívny alkoholik, s ktorým sa rozišla a on nakoniec skončil vo väzení. Ďalšieho chlapíka, ktorý vyzeral ako-tak k svetu, mu prebrala iná (alebo sa len nechal zba…

Všetko musí preč (bazár kníh)

Raz za čas treba upratať aj domácu knižnicu. Mám v nej knihy, ktoré už druhýkrát čítať nebudem, prípadne ich mám dvojmo (a naozaj neviem, ako je to možné). Preto ich ponúkam na výmenu, alebo prípadne aj na predaj. Môžete mi písať na mea.parvitas@gmail.com.

Zoznam kníh na predaj a/alebo na výmenu:
Kúzelníkov únik z reality (Lars Vasa Johansson)
Kavalkáda mrtvých (Fred Vargas) Jsem single a pomstím se (Tracy Bloomová)
Jidáš líbal skvěle (Maira Papathanasopoulou) Polibek s chutí skořice (Walter Mosley) Stopařův průvodce po Galaxii (Douglas Adams) Rozum a cit a mořské příšery (Jane Austenová a Ben H. Winters)