Preskočiť na hlavný obsah

Novoročná giveaway (vyhodnotenie)

Ako som spomínala, posledný voľný deň, dnes 6. januára idem vylosovať víťazov. Celkovo mi prišlo 9 odpovedí a ja všetkým zúčastneným ďakujem za milé slová a odpovede na moje všetečné otázky. Úplne najviac som sa tešila na Vaše odpovede, že aké ste dostali knižky a pár tipov si aj dávam do wishlistu.

Akú knižnú nádielku ste si našli pod vianočným stromčekom? A čo z toho Vás potešilo, alebo naopak sklamalo? 
A tu sú odpovede (označené kurzívou):


  • Vselico. :) Obzvlast som sa tesila na Vejmelkovej Ruzove more, ale aj ma najviac klamalo, prilis mimo mojho vkusu. Evitovka Nakresli mi vietor za stak klasicky dobre, na rychle precitanie. A kazdy rok si vianocne nadelujem Matkina, tento rok nejak nebolo co. :D
Mám kamarátku, ktorá tiež každý rok čakala knihu od Matkina a veru ju mrzelo, že tieto Vianoce nič nevyšlo :( Inak tie dve prvé knižky nepoznám, ale pozriem si, o čom sú.


  • Bohužel nic, proto jsem si pujčila knihu co dostal bratr: Tyrano - dobrodružství českého upíra a to mne bavilo :)
To je mi ľúto, no držím palce v súťaži! A myslím, že aj bratove knihy sa počítajú.

  • deti dostali knizky tak čitame tie
Presne ako u nás! :)

  • zatiaľ neviem, cez Vianoce som pracovala, od seba som si zadovážila pod stromček knihu o háčkovaných zvieratkách v Nj
To znie super, takže aj niečo na tvorenie a zároveň aj pre radosť.

  • Coelho- Brida, Farkašová- Som mama, Bichlerová- Cisárovná Sissi... všetko ma potešilo
Posledné dve si dávam do wishlistu, ďakujem. :)

  • 4 knihy - najviac potešil Dominik Dán
Páči sa mi ten policajný humor a tiež ako sa v jeho knihách postavy postupne vyvíjajú.

  • vsetko ma potesilo, lebo viac-menej som si tie knizky sama zapriala, alebo kupila pod stromcek :-) napr. aj Dom hlucheho, na zaklade tvojej recenzie ;-) potom moj oblubeny C.S.Lewis - Hovory - chcela som tu knihu aj vlastnit vo vlastnej kniznici, lebo k tym myslienkam v nej sa da stale vracat. a zaziadala som si aj nejaku klasiku z antikvariatu - Tisicrocna vcela, Zivy bic, Smrt krasnych srncov...okrem beletrie som dostala i kucharsku novinku Moje skvele jedlo, uz som stihla podla nej navarit 3 jedla :-)
Som veľmi rada a dúfam, že sa ti bude Dom hluchého dobre čítať. Smrť krásnych srncov je úžasná! Zvyšok znie tiež super.

  • Ja tohto roku len zdravé a kuchárske - Fitness diár, Moje skvelé jedlo a Rychlovky Břicháče Toma. Potešili ma všetky, lebo mám tohto ročný neknižný záväzok postarať sa o svoje zdravie. :-)
Paráda! :) Tak držím palce, nech sa darí v predsavzatí. A ten Fitness diár je diár, alebo skôr kuchárska kniha?

  • Muž menom Ove, Krídluška v krajine stratených detí, Krídluška v krajine tŕňov. Všetky sú úplne super, už aj prečítané
Čítaš ozaj rýchlo! Muž menom Ove je moja obľúbená a ten zvyšok nepoznám. Ale ďakujem za tipy.

A keďže ste (a sme) všetky knihomoľky, predsavzatia boli prevažne knižné - viac čítať, viac písať recenzie (a zároveň držím palce pri dopísaní knihy) a zdravotné (nech sme zdraví aj my, aj deti). Prípadne si niekto nezvykne dávať predsavzatia, čo je tiež celkom rozumné, aspoň potom nemusí na konci bilancovania byť sklamaný... :)
Nové blogy a fb stránky som si zaradila do zoznamu a teším sa na všetky nové príspevky.
A nakoniec, čo sa týka môjho blogu, boli ste na mňa všetci milí, žiadna kritika a tak vám veľmi pekne ďakujem za milé slová! Ivka mi navrhla prírodné pozadie, takže vyskúšam, čo to spraví.

A teraz k žrebovaniu. Vytvorila som 4 „osudia” - na každú knižku jedno.


Žltá na Rowlingovú (3 záujemcovia), zelená na Jedináka (8 záujemcov), oranžová na Fabianovú (4 záujemcovia) a červená na Ďžerengovú (4 záujemcovia). A dievčence mi pomohli vytiahnuť výherkyne, ktorým srdečne blahoželám! A píšem e-mail.


 Ide o život - vyhrala ANDIE PILÍŠKOVÁ


 Bratislava-Londýn-San Francisco - vyhrala VANITOCKA


The Casual Vacancy - vyhrala ANDIE PILÍŠKOVÁ. To bude asi odmena za to, že si pod stromčekom nemala žiadnu knižku, Andy. :)


 A poslednú knižku Najmenšia rodina na svete - vyhrala MONIKA KÁDEKOVÁ.


Všetkým výhercom srdečne blahoželám a ostatným odkazujem, nezúfajte, do narodenín plánujem ešte minimálne dve súťaže.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky

Nedávno sme dostali knižku, ktorá sa mojim päťročným deťom veľmi, ale fakt že veľmi páči. Doteraz som nezažila, aby si dcérky vyžadovali opakované čítanie príbehov. :) Až Škriatok v pyžamku a iné rozprávky to zmenil. Ak sme ju neprečítali spolu trikrát, tak ani raz a myslím, že sa k nej zase po týždni vrátime.
Autorské rozprávky Zuzany Kubašákovej sú presne napasované na malých škôlkárov a riešia to, čo ich naozaj trápi. Či už je to spánok, krik, posmievanie sa, nestaranie sa o hračky, zlosť a hnev, alebo hoci aj maškrtnosť, zároveň starostlivosť o zúbky, nosenie okuliarov, prípadne príchod bábätka, chodenie na záchod, či strihanie si nechtov. Skrátka veci, s ktorými sa stretávajú denne.
Poučenie na záver nie je násilné, ale logicky vyplynie z príbehu, takže nepôsobí tak veľmi direktívne, ako som sa na začiatku obávala. Zaujímavosťou je, že za každou rozprávkou nasledujú rady, alebo inštrukcie, ako s príbehom ďalej pracovať. Je to skvelá pomôcka pre dospelých na rozhovor s deťmi o dan…
Prenasledovaná
Andrea Novosedlíková bola pre mňa doteraz neznámou autorkou, aj keď jej už predtým vyšli tri tituly, štvrtým je jej kniha Prenasledovaná, ktorá vyšla vo vydavateľstve Taktik. Neviem, či poznáte ich knihy, ale venujú sa skôr náučnej literatúre, beletriu doteraz nevydávali, ale práve Prenasledovanou spravili dobrý krok smerom k čitateľom, ktorí hľadajú v románoch aj poučenie. 
Samotný príbeh je jednoduchý, sledujeme život mladej tridsiatničky, ktorej vzťahy veľmi nevychádzajú, ale napriek tomu túži po láske a dúfa, že raz príde ten pravý. Len namiesto milých a zlatých sexi chlapíkov, sa okolo nej objavujú prevažne narušené osobnosti a psychopati. Chúďa Lily si teda vytrpela dosť, jej životný príbeh je akoby príručkou pre ženy - takto sa to nerobí, alebo inak, poučte sa na mojich chybách. Prvý ex bol mimoriadne agresívny alkoholik, s ktorým sa rozišla a on nakoniec skončil vo väzení. Ďalšieho chlapíka, ktorý vyzeral ako-tak k svetu, mu prebrala iná (alebo sa len nechal zba…

Všetko musí preč (bazár kníh)

Raz za čas treba upratať aj domácu knižnicu. Mám v nej knihy, ktoré už druhýkrát čítať nebudem, prípadne ich mám dvojmo (a naozaj neviem, ako je to možné). Preto ich ponúkam na výmenu, alebo prípadne aj na predaj. Môžete mi písať na mea.parvitas@gmail.com.

Zoznam kníh na predaj a/alebo na výmenu:
Kúzelníkov únik z reality (Lars Vasa Johansson)
Kavalkáda mrtvých (Fred Vargas) Jsem single a pomstím se (Tracy Bloomová)
Jidáš líbal skvěle (Maira Papathanasopoulou) Polibek s chutí skořice (Walter Mosley) Stopařův průvodce po Galaxii (Douglas Adams) Rozum a cit a mořské příšery (Jane Austenová a Ben H. Winters)