Preskočiť na hlavný obsah

Splnenie výziev za rok 2016

Rok 2016 sa stretol s ďalším rokom a ja som až teraz zistila, ako dlho som na blog jednoducho nemala čas. Deti boli skoro nonstop choré, raz uško, kašlík, soplík, teplota, zvracanie a tak podobne... a to všetko trojmo. Keď sa im polepšilo (čo bolo zvyčajne ku koncu každej OČR-ky, na 9.-alebo 10. deň), tak som si čítala už aj cez deň. Inak len večer, keď zaspali. Ale aj tak neviem, ako sa mi za ten jeden rok podarilo prečítať 222 kníh. :) Vďakabohu za goodreads počítadlo, lebo inak by som na polovicu z nich aj zabudla. Možno som si to mala rozdeľovať priebežne, ale nejako som popri mojich chorôbkach na to nemyslela... Tuším som sa zapojila do jednej výzvy, kde sa knižky iba počítali, tak tu je to spomenuté.

Čo sa týka tohtoročnej Goodreads 2017 Reading Challenge, tak plánujem prečítať 150 kníh. Za január sa mi podarilo dostať sa k prečítaniu až dvadsiatich deviatich kníh, takže som milo prekvapená. :) Ale jasné, sú medzi nimi aj rozprávky a YA tituly, čiže také dvojhodinové jednohubky.

Dvanásť kníh = dvanásť tém, to bola Ročná výzva na Modrom koníku a teda tú si môžem odškrtnúť ako splnenú.

Čitateľská výzva 2016 z Databázy kníh - pri nej som niekoľkokrát menila knihy podľa toho, čo a kedy som prečítala a čo sa kam viac hodilo. Musím sa však priznať, že Vidořád stále nemám medzi dočítanými knižkami, lebo som čakala na papierovú verziu v slovenčine a vyzerá to, že ani nevyjde! Tak mi ostala len česká, rozčítaná. Počíta sa to aj tak?

A ešte nesmie chýbať Velká čtecí výzva pro rok 2016 - tretí ročník. Keďže nič nové sa tam neobjavuje, už sa do nej neplánujem zapájať.

A ešte posledná mega výzva, ku ktorej sa mi veru viac nechcelo nič dopisovať - len som doplnila jednotlivé tituly.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ročná výzva 2016 (MK)

K tejto výzve som sa dostala náhodou a nie cez blogy. Mamičky na Modrom koníku v skupine Všetko o knihách sú zlaté a moja krvná skupina, keďže knihy milujú. :) Nanulik vymyslela výzvu, kde je ku každému mesiacu priradená jedna téma. Nezáleží, či sa zapojíte s jednou, alebo viacerými knihami, ide hlavne o inšpiráciu, keď neviete, čo čítať...
Výzvu som na MK označovala neporiadne, a tak som si teraz, pri jej dopísaní vypomohla so zoznamom kníh z Goodreads.

Január - slovenskí spisovatelia
Nedávno som si kúpila kniku od Veroniky ŠikulovejMedzerový plod, takže voľba je jasná. Knihy od Slovartu mám rada, ale s touto autorkou ešte čitateľskú skúsenosť nemám. Autorka je knihovníčkou, a tak tajne dúfam, že to bude skvelé čítanie, že bude mať niečo načítané a že bude vedieť písať. Dušan Dušek o nej hovorí, že sa najedla kaše života a teraz nám o tom rozpráva. Farebné rozprávanie o živote a o citoch a o mame.  Dočítané. Dojímavé... A musím povedať, že aj vtipné.  Veronika Šikulová píše tak, že má…

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky

Nedávno sme dostali knižku, ktorá sa mojim päťročným deťom veľmi, ale fakt že veľmi páči. Doteraz som nezažila, aby si dcérky vyžadovali opakované čítanie príbehov. :) Až Škriatok v pyžamku a iné rozprávky to zmenil. Ak sme ju neprečítali spolu trikrát, tak ani raz a myslím, že sa k nej zase po týždni vrátime.
Autorské rozprávky Zuzany Kubašákovej sú presne napasované na malých škôlkárov a riešia to, čo ich naozaj trápi. Či už je to spánok, krik, posmievanie sa, nestaranie sa o hračky, zlosť a hnev, alebo hoci aj maškrtnosť, zároveň starostlivosť o zúbky, nosenie okuliarov, prípadne príchod bábätka, chodenie na záchod, či strihanie si nechtov. Skrátka veci, s ktorými sa stretávajú denne.
Poučenie na záver nie je násilné, ale logicky vyplynie z príbehu, takže nepôsobí tak veľmi direktívne, ako som sa na začiatku obávala. Zaujímavosťou je, že za každou rozprávkou nasledujú rady, alebo inštrukcie, ako s príbehom ďalej pracovať. Je to skvelá pomôcka pre dospelých na rozhovor s deťmi o dan…

Všetko musí preč (bazár kníh)

Raz za čas treba upratať aj domácu knižnicu. Mám v nej knihy, ktoré už druhýkrát čítať nebudem, prípadne ich mám dvojmo (a naozaj neviem, ako je to možné). Preto ich ponúkam na výmenu, alebo prípadne aj na predaj. Môžete mi písať na mea.parvitas@gmail.com.

Zoznam kníh na predaj a/alebo na výmenu:
Kúzelníkov únik z reality (Lars Vasa Johansson)
Kavalkáda mrtvých (Fred Vargas) Jsem single a pomstím se (Tracy Bloomová)
Jidáš líbal skvěle (Maira Papathanasopoulou) Polibek s chutí skořice (Walter Mosley) Stopařův průvodce po Galaxii (Douglas Adams) Rozum a cit a mořské příšery (Jane Austenová a Ben H. Winters)